Nohejbal proti rasismu v Liberci

V sobotu 12. března 2016 se uskuteční antifašistický turnaj v nohejbalu spojený s koncertem a afterparty pod názvem Nohejbal proti rasismu. Inspirací nám jsou úspěšné ročníky fotbalů proti rasismu, ať už jde o ty v Praze, Jihlavě nebo v našem přeshraničním česko-německém regionu.
Turnajem bychom také rádi uctili památku všech obětí (neo)nacistů. Speciálně pak osmnáctiletého příbramského antifašistu Jana Kučeru, který se před 8 lety postavil skupině místních provokujících a hajlujících nácků. Jeden z nich Honzu smrtelně pobodal nožem. Druhý den Jan Kučera bohužel podlehl bodným zraněním.

Smutný příklad toho, kam až může zajít nenávist. Jestliže ještě nedávno rasistická nenávist dopadala hlavně na Romy, dnes se obrací především proti uprchlíkům. Odmítáme stereotypní a nenávistný přístup k migrantům, protestujeme proti rasismu institucionálnímu i „lidovému“, ať už ho pěstují samozvaní spasitelé typu klausovce a antisemity Adama B. Bartoše, xenofobní konvičkovci z IvČRN, populističtí zemanovci na Hradě, nahnědlí političtí podnikatelé typu Tomia Okamury nebo ryzí neonacisté s Vandasem v čele. Jejich počínání vede obyvatele frustrované z kapitalistické mizérie na scestí fašismu, kanalizuje jejich hněv skrze vyhledávání falešných obětí.

My naopak preferujeme spolupráci. Spolupráci napříč národy a národnostmi. A také spolupráci radikální levice jak v boji proti fašismu, tak na poli antikapitalismu za spravedlivou, solidární společnost. Turnaj věnujeme všem bojovníkům proti fašismu. Miliony obětí fašistů nechť nám stále připomínají, že fašismus není názor, ale zločin.

Čest památce všech antifašistů!
Uprchlíci vítejte, náckové táhněte!

TURNAJ V NOHEJBALU

Přijďte si zahrát, zafandit nebo se jen tak pobavit s ostatními.
Vzhledem k časovým limitům je omezený i počet týmů. Proto neváhejte a přihlaste se, dokud je ještě místo! Na pohlaví nezáleží, registrujeme ženské, mužské i smíšené týmy. Do publika zveme fandy a další diváky, kteří mají vstup zdarma.

Sraz: 12. 3. v 11:00, Pivní bar Azyl, následně společný přesun do blízké tělocvičny

O hudební vsuvky se postará DJ Kudla – HC, punk, Oi!, crust, grind, metal, hip-hop.
K dispozici bude občerstvení – veganské jídlo a pivo/limo.

KONCERT

Vstupné na koncert bude oddělené, lze se zúčastnit i jen samotného koncertu .
Start: po vyhlášení vítězů turnaje v nohejbalu, cca 20:00
Kde: Pivní bar Azyl

Převzato z události na Facebooku

Upoutávka na koncert na webu Koncerty na severu.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Nohejbal proti rasismu v Liberci

  1. Pingback:Koncert po Nohejbalu proti rasismu v Liberci - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *