Pod palbou: DCRadio

Po delší pauze další mini rozhovor, tentokrát s kapelníkem DCRadio s Milanem Strykou.

Nedávno měl premiéru váš druhý klip Tajemství, ve kterém si zahrál i Tomáš Klus. Jak se vám to povedlo?
S Tomášem spolupracuji v rámci jeho turné Recyklus. Vzhledem k tomu, že to není jen skvělej muzikant, ale i herec, zeptal jsem se, zda by si střihnul pro něj netradičnější roli u nás v klipu. Jezdí se tam v rychlejch autech, což všechny bavilo. Souhlasil a zachoval se vůči nám strašně krásně. Spolupráce se povedla na výbornou i díky Landscape productions, kteří se postarali o vizuál. Bylo to hodně fajn natáčení se skvělou partou lidí. Jsem rád, že klip i song sbírá kladné reference.

Odstartovala vám tour s kapelou Cocaine party. Jaký byl start a jakou zastávku bychom si neměli nechat ujít?
Odstartovala jako větrná smršť. CP jsou naši kámoši a byla to nejlepší volba jakou jsme mohli udělat. Start se povedl nad očekávání. Jakou zastávku? Každý dle svého gusta, myslím, že je co na výběr. Každá zastávka je unikátní a nikdo neví, co se může stát. Vybrali jsme si skvělé předkapely napříč všemi žánry. Rovněž navštívíme krásná města i místa v rychlém sledu za sebou. Všichni si přijdou na své a vyplatí se to sledovat. 

Na jaře jste zkoušeli uspět s točením LIVE EP a získat finance skrz portál Hithit, což se nakonec nepovedlo. Jaká to byla pro vás zkušenost a zkusíte to třeba znova?
Ano, zkusili jsme to a neuspěli. Není na škodu si projít neúspěchem. Ukázalo nám to hodně faktorů, na kterých je třeba zamakat, ale i co lidi nejvíc od nás zajímá. Asi to tak mělo být, karma řekla ne a my to udělali jinak. Nijak extra nás to emočně nezasáhlo. Nenatočili jsme live EP, ale natočili jsme dva singly, z čehož jeden je klipem. V tuto chvíli neplánujeme další kampaň a veškerou energii dáváme do turné.

Kontakty:
www.dcradio.cz
www.facebook.com/DCRadioBand
www.instagram.com/kapeladcradio
bandzone.cz/dcradio

Ptal se Dušan Homola

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *