Pod palbou: Sklad by Walda

Po delší odmlce tu máme další rozhovor v rubrice Pod palbou, tentokrát s experimentálním folkařem Waldou původem z Benešova nad Ploučnicí, vystupujícím pod názvem Sklad by Walda.

Ahoj Waldo, právě Ti vychází tvé první album Korální zpěvy. Co vše o něm můžeš prozradit?

Zdar, má prvnička: Korální zpěvy je víkendové CD v omezeném množství, home-made způsobem vyrobené (za pomoci profi tiskáren), které se ohlíží zpět k mé původní tvorbě především z let 2003 až po současnost (ovšem některé pubertální fláky opravdu nechci zveřejňovat:)). Příjemné bylo víkendové nahrávání v domácím prostředí u „The catcher in the Dream“ ve Štěchovicích u Jakuba Pecha (Kākāpō, B4 aj..), který vše co nahrál, také mixoval a masteroval a jako bonus mi na požádání nahrál do nějakých novějších skladeb baskytaru, čímž vzniklo naše nové uskupení, do kterého sháníme bubeníka a jsme komplet. Rozhodně Korální zpěvy stojí za poslech, páč takovouhle muziku ještě svět neviděl… nebo neslyšel? 🙂 Je to vlastně album, které mělo býti na světě už dobrých 6 let, ještě nahrávané v BnPl, ale nějak se nezadařilo a ve stejném časovém období jsem emigroval do matičky Prahe… Takže takový reverse rekapitulon. Písně jsou to jednoduché, některé písničkové až folkové a jiné zas elektrifikované elektrifikovanou kytarou poskvrněné art-folkem a experimentem na jednoduché bázi s občastnostmi Jaklubovi baskytary. Těžko popisovat, nejlepší přikráčet na mé vystoupení a CD ode mne vyžebrat. Přehledy koncertů lze sledovat na: Bandzone.cz nebo FB.

Vystupuješ převážně na alternativních akcích. Co tě dokáže nejvíce vykolejit při koncertě, jaký máš nejvíce netradiční zážitek z hraní?

Díky alternativní scéně a ještě k tomu u nás a jakožto neznámý interpret jsem zvyklý na malé obecenstvo, tudíž toto už mě nevykolejí, jen zarazí u asi prvních 30 vteřin první sklaby :).
Avšak, co jsem poctivým výzkumem vyzkoušel, nechlastat před vystoupením. Maximálně si dám pivko a pak žužlám sifon a hned se hraje lépěj.
Netradiční zážitek asi nemám, vše vždy nějak proběhlo tak akorát. Možná když vytáhnu letošní dvě „scénické“ muziky, které jsem provozoval nejdříve v Divadle Komedie, kde jsem k scénickému čtení hrál svůj set na téma post-apokalyptický western pod režií Ondřeje Mataje (kapela 27) a herců z Komedie. Hezká zkušenost a celkem vyčerpávající víkend s herci na place. Čímž mohu říci, že jsem rád a nedal jsem se na herectví, to by pro mne asi nebylo. I když komparsík bych si dal rád. 🙂 Druhé hraní proběhlo nečekaně, náhodně, improvizovaně v Nákladovém nádraží Žižkov, kde jsem v noci v neděli (po tahu) hrál k putovnímu projektu Yvonné. Projekce fotografií s nádechem psycha, na místě focené a… Celkem to bylo asi dobré, jelikož jsem hrál, tak ani nevím, co tam dělali, ale občas jsem zahlédl a bylo to dobré.
Jinak nic netradičního, až nahraní v kostýmech na Benešovském Halloweenu, čímž přesouvám věty na poslední otázku…

V sobotu 7. listopadu 2015 vystupuješ na Halloweenu vol. 19 v Clubu Gorilla v Benešově nad Ploučnicí. Proč jít zrovna na tento koncert?

Tato akce ku příležitosti narozenin jednoho člověka, který to i pořádá, je již takovou tradicí v této vísce a můžu říci, že se každý rok těším na výrobu masek (což mě baví víc, než se v nich pak promenádovat). Krom kapel, které jsou pozvané, je samozřejmostí se těšit na mé vystoupení, které bude, jak obvyklé, tak neobvyklé. Se mnou vystoupí baskytarista Jakub Pech, který vkročí do skladeb, jak z CD Korální zpěvy, tak do novotin, které jsme původně měli hrát v kompletní kapele (Převážně Neškodná), která se ovšem stihla rozpadnout dříve, než-li se stačilo cokoliv rozjet (náhle nás opustil bubeník = škoda). Jsme zvědavi, jak to bude znít jen s kytarou a basou… Samozřejmě zahraji jako Sklad by Walda a tím pokřtím ohněm své CD. Jako host v mém čase vystoupí i Kākāpō, což bude také něco nového pro Benešováky a těším se na to sám.
Zkráceně: Přijďte, bude to mejdan a můžete si koupit CD, které mezi námi dlouho nebude.
Díky za pohovor, měj se a poslouchejte plísničky!! SbyW

Facebook: www.facebook.com/skladbywalda
Bandzone: bandzone.cz/skladbywalda

Ptal se Dušan Homola

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Pod palbou: Sklad by Walda

  1. Pingback:Halloween vol. 19 aneb Masakr v Gorille s maskama i bez - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *