Podzim a zima 2016 v litvínovské Ponorce

Ponorka - Litvínov

Ponorka – Litvínov

Letní prázdniny jsou dávno za polovinou a i když v Hudebním klubu Ponorka Litvínov je otevřeno každý týden od čtvrtka do soboty i v létě, pomalu ale jistě se blíží další klubová sezóna, na kterou se intenzivně připravujeme. Pojďme si tedy projít, co všechno na vás pro podzim a zimu 2016 v litvínovském podzemním klubu chystáme.

Září

Programová nabídka na září zatím není kompletní a stále se jedná o několika akcích, stejně jako pro zbytek letošního roku, ale některé z akcí už oznámit můžeme.

Pátek 16. září bude patřit příznivcům “zlámaných beatů”. Nový seriál klubových nocí v režii mosteckých System Overload, se kterým bychom se měli potkávat i v následujících měsících.

Hned druhý den, tedy v sobotu 17. září, zkusíme udělat radost příznivcům tvrdé kytarové hudby a v Ponorce přivítáme hned tři švédské hudební skupiny. Melodický death metal hrající kapely Zephyra a Eternal Lies, které doplní indie rocková kapela Eldoradio.

O své nepřijdou ani techno nadšenci, protože ve svých parties pokračují residentní Djs klubu Dj Fidlushek a Dj Mirus. Jejich první podzimní akce se uskuteční v pátek 23. září.

Pravidelně bychom se také měli opět potkávat s lidmi ze spolku MY Litvínov. Konkrétní program jejich akcí zatím neznáme, ale jistě se budou opět promítat zajímavé filmy a diskutovat nad vybranými tématy. První termín, který si zamluvili je sobota 24. září.

Říjen

Program na měsíc říjen také není zdaleka uzavřený, ale už teď můžeme odhalit několik akcí, které se u nás uskuteční.

Třeba Elektrický koncert je název akce, na které vystoupí hardcore-crossover kapela Našrot z Havlíčkova Brodu, pražská kyber-punková kapela Zputnik a punk-rocková úderka Ruined Floor z Měrunic. Tenhle večírek je na programu v sobotu 8. října.

Po více než roce a půl se do Ponorky v sobotu 15. října vrátí “legenda české undergroundové scény” kapela Garage & Tony Ducháček.

Svou tradici už má v našem klubu tradiční „Halloween party“ na konci října. Letos se Karneval v Ponorce uskuteční vsobotu 29. října.

Samozřejmě jsou v plánu akce s elektronickou hudbou, konkrétně v pátek 14. října drum’n’bass a System Overload,Fidlushek a Mirus připravují techno mejdan o týden později, tedy v pátek 21. října. Projekce v režii MY Litvínov pak proběhne v sobotu 22. října.

Listopad

Listopadový program se zdá kompletní, i když nám u většiny akcí zatím chybí detailní informace.

Pravidelné akce své termíny mají rozebrané. Techno s Fidlishkem a Mirusem nás čeká v pátek 4. listopadu. Na drum’n’bass a System Overload s jejich hosty můžete přijít v sobotu 12. listopadu.

Jednou z již tradičních akcí v klubu Ponorka je večírek místních “psavců”. Litvínovská Triola 2016 se uskuteční vsobotu 5. listopadu. Takže i letos se můžeme těšit na autorské čtení povídek a poezii ulice.

Velkou událostí pro fandy punkové muziky by měl být v pátek 11. listopadu koncert slovenské legendární kapelySlobodná Európa. Na tuhle akci se hodně těší téměř celý tým klubu Ponorka.

Pátek 18. listopadu bude podzemí Citadely dunět technem. Tentokrát ale v režii “bandy severočeských budižkničemů”. V Ponorce chystají party přátelé z Dwarf SoundSystemu.

Den po té, tedy v sobotu 19. listopadu se do Litvínova a především do Ponorky vrací Laco Deczi & Celula New York. Stejně jako loni na jaře se můžeme těšit na skvělý hudební zážitek.

Další termín, pátek 25. listopadu, si zamluvila mostecká thrash metalová kapela Sixth Dimension, vedle které by se měla litvínovskému publiku představit děčínská death-grind kapela Fleshless a s velkou pravděpodobností ještě jeden tuzemský metalový soubor.

Poslední listopadovou sobotu (26.11.) pak připravujeme další návrat. Po téměř třech letech se do našeho klubu vrátí broumovská rocková kapela Imodium. Ta tentokrát objíždí kluby s pražskou kapelou ukradenÝovoce a tak je uvidíme po jejich boku i u nás.

Prosinec

Kostra prosincového programu je v Ponorce vlastně předem daná celý rok. Pravidelných a tradičních akcí vychází na tenhle měsíc tolik, že je vlastně důležité jen to, na který den v týdnu ta která akce připadne.

Hned v pátek 2. prosince se k nám po více než dvou letech vrátí “legendární pražská klubová kapela” Kurtizány z 25. Avenue.

V Ponorce myslíme i na děti, takže v neděli 4. prosince se můžete se svými potomky zúčastnit Mikulášské besídky.

Dalším “navrátilcem” – tentokrát skoro na den přesně po čtyřech letech – bude ve čtvrtek 15. prosince “další legenda” a to britská punková kapela SHAM 69. Vedle nich by se pak měla v Ponorce poprvé představit ještě jedna lokální kapela také často označovaná jako legendární.

První tradiční prosincovou akcí je oslava narozenin Dj Fidlushka a tak nás v pátek 16. prosince Euphory Night. “Energické mixy elektronických beatů od minimal přes techno až po tech-house,” spojené s narozeninovým večírkem.

Svůj termín má i spolek MY Litvínov. Projekce s diskusí a večírek těchto aktivních Litvínováků a Litvínovaček proběhne v sobotu 17. prosince.

Vánoční týden začíná v Ponorce už v pátek 23. prosince koncertem punkové kapely Apple Juice a jejich hostů. Prvním hostem jsou roudničtí Louty. Jedna z nej českých punk-rockových kapel. Line-up večera doplní ještě mostecká kapelaAnita.

Tradiční vánoční besídka, kterou pravidelně na Boží hod v Ponorce obstarává Xavier Baumaxa se svými přáteli, se uskuteční i letos. V neděli 25. prosince.

A Tradiční vánoční večírek s kapelou Definitivní Ententýk, se koná také “od nepaměti” a každý rok na Štěpána. Letos připadá 26. prosince na pondělí.

Slovo závěrem

Jak už bylo řečeno na začátku, na programu v Hudebním klubu Ponorka Litvínov se stále pracuje a může se stát, že dojde k nějakým změnám s interprety či termíny, takže právo na změny v programu si vyhrazujeme. Pro aktuální informace sledujte především náš profil na Facebooku nebo naše webové stránky na adrese www.ponorka-litvinov.cz.

Klub je otevřen pravidelně každý čtvrtek od 16:00 a v pátek a v sobotu od 18:00, ale po domluvě je možné zajistit provoz i mimo uvedené dny.

Na vaši návštěvu se těší tým Hudebního klubu Ponorka Litvínov

Převzato z webu klubu Ponorka – Litvínov

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *