Pondělní mejdan v Jíšovně

Při sobotní cestě do Žatce na Hentai Corporation se bavíme o tom, že bychom s Reggae Negative Crew mohli vyrazit v pondělí 8. září 2014 do Oseka na koncert, který se koná v tamní hospodě zvané Rock Pub Jíšovna. Hrajou tam tři zhraniční kapely a koncert se měl původně uskutečnit v ústeckém Planet underground Baru. V pondělí odpoledne si to potvrdíme jednou zprávou a v půl sedmý vyrážíme vstříc dobrodružství.

Litvínovskej autobusák je vtipnej. Nástupiště směr Osek je tak kvalitně označený, že kdybych jel sám, asi mi bus ujede. Nakonec nasedáme a šofér se s tím nemazlí. Valí to tak, že si chvílema myslím, že nás někde vyklopí. Píšu o tom, takže jsme dojeli v pohodě.

Jak je naším dobrým zvykem, pořádně nevíme kam a ani na co vlastně jedeme, takže když na chodníku zahlédneme alternativně oblečenou a učesanou mládež, vydáváme se v jejich stopách a instinkt nás neklame. Po pár minutách dorázíme na místo konání, kam opravdu šli i stopovaní a před hospodou už se motají členové všech kapel.

Hospoda do vinglu, sbírka žehliček, unavnej pingl, zvukař, muzikanti, stopovaná skupina a stůl štamgastů. Dáváme nějaký drinky, platíme vstup a je nám jasný, že moc dalších lidí už nedorazí. Začátek akce se mírně posouvá, takže když se před prázdnej parket staví první kapela, jsme už natěšení.

První hraje francouzská kapela C-95, kterou jsme si jedinou pustil a přál jsem si, aby hrála až na konci. Nevadí. Melodickej svižnej punk rock, přesně pro skejťáky. Zvuk celkem v pohodě a zpěvák pohybující se téměř po celé hospodě se snaží přítomné (především těch pár holek, co v hospodě jsou) přilákat blíž ke kapele. Moc se mu to nedaří, ale i tak kapela předvádí energií nabitou šou. Poslední song s kapelou odzpívá prodavač jejich merche a je konec. Škoda slabý návštěvy.

Foto: Mihal

Po krátké pauze se na svůj set chystá kapela, která mě celkem překvapila. Popisek “alternativně grunge-punkoví Velšané States and Empires” co čekat totiž moc nenapověděl. Ono to ve finále tomu popisku odpovídalo a to co předvedli bylo dobrý. Energie, splašenej bubeník, kterej snad třetinu odbubnoval ve stoje, sem tam skvěle zapadající kytarový sóla. Bavilo mě to.

Foto: Mihal

Akci uzavírala skotská pop punková kapela The Murderburgers. Nevím, jestli to bylo tím, že hráli poslední, nebo hladinou alkoholu a drog, ale jednoznačně nejlepší kapela večera. Tři kluci, kterejm to fakt šlapalo. Jejich vystoupení navíc doplňoval jakýsi místní tanečník, který tančil kolem svýho půllitru a bavil jak kapelu tak všechny přítomné. Každopádně jsme se shodli, že už jen kvůli týhle kapele stálo za to, na koncert vyrazit.

Foto: Mihal

Koncert je za námi a tak se přesouváme už vlastně na trvalo k baru. Překážíme muzikantům stěhujícím aparát a bavíme se. Náš česko-irský doprovod je ve svym živlu, když si může poklábosit v angličtině. Kapely odjíždí za noclehem a my se pomalu také chystáme domů. Nakonec se rozdělujeme a třetina výpravy zůstává v lokále snad až do svítání.

Dojem z týhle skvělý akce pokazila zpráva, že druhý den kapele The Murderburgers před jejich koncertem v Německu někdo vykradl dodávku a tak nakonec museli část turné zrušit, aby si stačili vyřídit nové pasy před jejich cestou do USA. Snad hned další den fotku z Berlína s rozbitým oknem u dodávky na svym facebookovym profilu postují i C-95. Smutný!

Jenda

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *