PORADNA PRO INTEGRACI POŘÁDÁ JUBILEJNÍ 15. ROČNÍK FESTIVALU BAREVNÁ PLANETA

[TISKOVÁ ZPRÁVA PORADNY PRO INTEGRACI – 2.9.2014] – Poradna pro integraci pořádá 15. ročník multikulturního festivalu Barevná planeta. Stejně jako v předchozích letech se odehraje přímo v centru Ústí nad Labem. Návštěvníkům nabídne nebývalou porci zábavy, hudby, rozličných světových gastronomií, chybět samozřejmě nebude ani spousta aktivit pro děti všech věkových kategorií.

Barevná planeta se uskuteční již 6. září v centru města Ústí nad Labem. Podstatná část programu se odehraje pod širým nebem, tradičně na Mírovém a Lidickém náměstí, živo bude i ve většině ústeckých klubů a festivalového ryku nebude ušetřeno ani ústecké Severočeské divadlo opery a baletu.

Mezi největší hvězdy festivalu se zcela jistě zařadí berlínští Rotfront, kapela složená v multikulturním Berlíně z emigrantů z celé Evropy. Kapela má pohyblivý počet členů, není výjimečné, že na pódiu stojí v jednu chvíli i 15 osob.  Rotfront prezentují svébytný hudební styl – takzvaný emigrantský raggamuffin, v jejich tvorbě ale nalezneme i stopy hip hopu, rocku a punku. Frontman kapely Yuriy vzkazuje návštěvníkům Barevné planety: „Jsme nadšení, že se vracíme do České republiky, bude to párty!“. Rotfront patří mezi velké hvězdy, mají za sebou například účast na jednom z největších festivalů na světě Sziget, pořadatelé Barevné planety dodávají, že účast Rotfront je možná jenom díky velmi vstřícnému přístupu kapely, která sdílí podobné hodnoty, jako organizátoři ústeckého festivalu.

Dalším zvučným jménem je i Shahab Tolouie, v jehož tvorbě se snoubí to nejlepší z tradiční perské tvorby a španělského flamenca. Jeho vystoupení tradičně patří k vrcholům všech akcí, kde se tento iránský kytarista a zpěvák objeví. Na Barevné planetě navíc vystoupí ve zcela nové sestavě s Habibem Boushehrim, se kterým v současné době pracuje na novém albu.

V rámci bilancování se na letošním ročníku objeví hned několik významných jmen z minulých ročníků festivalu. Po 7 letech se na Barevnou planetu vrací polská ska-punková legenda Leniwiec, která zaručeně rozhýbe i ty nejtopornější jedince. Opět se vrací romská formace Terne Čhave se svým rom´n´rollem a těšit se můžete také na české hvězdy reggae a ska a zároveň držitele žánrového Anděla za rok 2010 Pub Animals.

Barevná planeta rozhodně není jen o hudbě. Na Lidickém náměstí vznikne velká etnická tržnice, kde ochutnáte pokrmy z více než 30 zemí, nově také z Iráku a Pobřeží slonoviny. Odnést si můžete i různé suvenýry z druhého konce světa.

Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které budou v atriu připraveny aktivity zajištěné Domem dětí a mládeže, skautským oddílem Vlaštovky, ZŠ Anežky České a pracovníky pořádající organizace. Vedle zábavných atrakcí typu skákací hrad a kolotoč si děti budou moci vyzkoušet například bollywoodský tanec, naučit se salsu nebo si zabubnovat s africkým bubeníkem. Od 15 hodin mohou zdarma navštívit dětské představení BroučciSeveročeském divadle opery a baletu.

Kontakty a informace:

PPI Ústí nad Labem
kontaktní osoba: Jan Kubíček, tel: 603 856 375, e-mail: honza@barevnaplaneta.cz
web:  www.barevnaplaneta.cz, www.centrumcizincu.cz, www.icizinci.cz

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *