Punk and hardcore session no.8: Dysfazie, The Junk Food, SCALP, Loosers a EroticDevices v Liberci

Pozvánka na sobotu 17. listopadu 2018 do liberecké Široké ulice na osmé pokračování akce nazvané Punk and hardcore session, tentokrát s podtitulem Přijď na koncert, zachraň prales 3. Vystoupí kapely DysfazieThe Junk Food, SCALP, Loosers a německá kapela EroticDevices

Stejně jako minulý rok, proběhnou i letos benefiční koncerty s cílem zachránit část, pro život tolik důležitého a po celém světě neustále decimovaného, deštného pralesa. Minulý rok jsme vybírali peníze pro kolektiv BOSQUE MEDICINAL, který působí v Ekvádoru. Během dvou koncertů jste pomohli nashromáždit 8.300 Kč!

Letos jsme se rozhodli podpořit neziskovou organizaci KEDJOM-KEKU z.s.. Ta byla založena v roce 2010 s cílem zachránit a obnovit horské mlžné lesy v africkém Kamerunu. A jdou na to jak jinak než od lesa. Už před 6 lety v oblasti Kedjom-Keku (Lidé z lesa) postavili základní školu pro děti, kteří do té doby přístup ke vzdělávání neměly. Soustředí se také na osvětu místních farmářů, pastevců a lovců a nabízí jím alternativní, k přírodě šetrné způsoby obživy. Díky nim se podařilo úbytek lesa rapidně zpomalit a začínají s jeho postupnou obnovou. Nejohroženější části lesa společně s místní komunitou oplocují, sází tam stromy a chovají včely. Věří totiž, že ochrana přírody souvisí především s přístupem a bohatstvím lidí. Čím spokojenější lidé, tím více přírody kolem nich. A platí to i obráceně.
Život v Kamerunu vám přiblíží zakladatel neziskovky Martin Mikeš, který hned po skončení naší šňury benefičních koncertů odlétá zpátky do válkou zmítaného Kamerunu, aby se ujistil, že je tamní horský les v pořádku a tisíce mladých stromků rostou do výšky.
www | Facebook

Kapely, které akci podpoří:

Dysfazie punk / Jablonec nad Nisou
Co se týče hc/punkových kapel, byl Jablonec léta letoucí bílým místem na severočeské mapě. To se ale změnilo! Zajímavostí může pro mnohé být, že první koncert Dysfazie se odehrál po boku Call the cops.

The Junk Food punk rock / Praha, Mělník
Z Prahy a Mělníka přijedou do Liberce The junk food – kapela složená z lidí, kteří hrají či hráli v kapelách Nežfaleš, Cirguz a Bad Taste. Očekávej retro punk řízlej post-punkem.

Scalp hardcore-punk / Liberec
Energií stále nabití nezmaři z okolí Liberce a Brandýsa nad Labem. Partička, která už přes deset let brouzdá českým punkovým řečištěm a loni se jí konečně podařilo vyprodukovat i nahrávku zaříZLOU do černých drážek vinylu:

Loosers hardcore-punk / Kovářov
Zjevení na české D.I.Y. punk scéně. Mladá jihočeská krev, znějící jako mix Balaclavy a PNS. Zvláštní spojení? Ale funkční! Přesvědč se sám:

EROTIC DEVICES (D)
Old school punkrock stále nezemřel. Kolny Ramonees z Německa mají své hudební vzory setsakra dobře naposlouchané. Třešnička na dortu sobotního večera bude tanečního charakteru:

Očekávej zatím tajný doprovodný program, před i během koncertu a PŘIJĎ NA KONCERT, ZACHRAŇ PRALES!!!

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *