Radical Miracle + Bolehlav v Liberci

Your Mother zve v pátek 30. srpna 2019 na další večírek, který proběhne tradičně na konci liberecké Široké ulice. Tentokrát si trochu netradičně užijeme hudbu v podání dvou hudebně nesourodých projektů, které však ale mají jedno společné. Vystoupí Bolehlav a Radical Miracle.

Bolehlav je electro projekt Michala Milka. Michal byl frontmanem české noiserockové formace noAR+IS+. Nervní rachot své kapely úplně neopustil, jen mu dal elektronické kontury. Výsledkem je hudba jako neurotická porucha, zlámané beaty, zkroucené basy, ofenzivní kytara a texty rozkrájené Occamovou břitvou jen na ta nejdůležitější sdělení“.

Michala jste v Liberci už mohli několikrát potkat s předchozím projektem noAR+IS+ ať už sólově, nebo v kapelní podobě. Tentokrát přijede jako Bolehlav naživo představit čerstvé EP „Don’t Believe in No Ghosts“, které vyšlo na konci června jako první zástupce českých hudebních luhů a hájů u francouzského labelu audiotrauma. Čtyři kompozice plné agresivní noiseové elektroniky, okořeněné industrialem, breakcorem a i dubstepem, které na EP najdeme, si Michal složil sám, pouze s výsledným masteringem pomohl Ondřej Ježek ze studia Jámor.

Ústřední postavou Radical Miracle je Vladimír Němeček, kterého jste v Liberci již mohli potkat před pár lety s kapelou Hangman Jury. Po jejím rozpadu si založil autorský projekt Radical Miracle a v roce 2016 nahrál za dva dny materiál na první EP „Out of Your Sight“. O mix EP se postaral a s produkcí pomohl Jan Brambůrek z Yannick South records a mastering obstaral Escon Waldes. Na druhou nahrávku si Vladimír přizval další hudebníky a společně nahráli album „Everyday Customers“, které vyšlo na konci loňského roku. O nahrávku, mix a master se tentokrát postaral Boris Carloff.

Hudebně nelze Radical Miracle tak jednoduše zařadit do jedné škatulky, je to hudba s žánrovými přesahy, kterou spojují hlavně chytlavé melodie a místy hutnější, až taneční základ. Naživo lze Radical Miracle potkat jak v kapelní podobě, tak i akustické „jednomužné“ podobě – takové bude i vystoupení v Liberci. Můžete si dát malou „ochutnávku“ v podobě dvou song z Golden Hive live session…

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *