Radio Wave Live Session: Fiordmoss & Cold Cold Nights v Hraničáři

Radio Wave zve ve čtvrtek 30. listopadu 2017 na akci Radio Wave Live Session, kterou hostí Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem. Vystoupí kapely Fiordmoss a Cold Cold Nights. Koncert je zdarma a bude ho vysílat ČRo Radio Wave.

Od doby, kdy tehdy ještě brněnští Fiordmoss přebírali cenu Vinyla v kategorii Objevy roku 2011, se toho hodně změnilo. Kapela v čele se zpěvačkou Petrou Hermanovou přesídlila do Berlína, přibrala norského producenta a bubeníka Jon-Erika Bosku a hlavně konečně vydala netrpělivě očekávané debutové album. Perfekcionisticky vybroušená letošní nahrávka Kingdom Come představuje Fiordmoss jako kosmopolitní skupinu, která do sebe dokáže nasát vlivy současné elektroniky i písničkářství a přetavit je v osobitou výpověď. Ta kromě dlouho obráběného zvuku stojí i na výrazné vizualitě. Fiordmoss si dávají na čas a nikam nespěchají – o to pozoruhodnější je možnost zachytit je při živém vystoupení právě v době, kdy prezentují albový debut.

Mezi debutovým čtyřskladbovým EP písničkáře Jakuba Jiráska a prvním velkým albem jeho kapely Cold Cold Nights uběhlo pět let, výrazná změna ve zvuku je tedy pochopitelná. Zatímco v počátcích své kariéry vyznával Jirásek, tehdy ještě vystupující pod jménem J, jemný akustický lo-fi folk, letošní deska Cold Cold Nights nazvaná (The) Last Summer je naopak opatřená poměrně robustním zvukem, ve kterém nechybí ani trumpeta nebo trombón. Pryč je taky záliba v písničkářství – skladby Cold Cold Nights jsou postavené spíš na atmosféře a gradaci, která hodně čerpá z post-rocku. Při živých vystoupeních zahrnují Cold Cold Nights posluchače erupcemi nálad a emocí, nikdy ale nesklouzávají ke kýči.

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *