RiGNA FOLK a Vyjakomy v Bedně

Máte rádi hudbu stylů Pink Floyd, U2 nebo Radiohead? Pak si nenechte ujít audio-vizuálně našlápnutý koncert v sobotu 27. února 2016 v libereckém klubu Bedna. Vystoupí německá kapela RiGNA FOLK a severočeská kapela Vyjakomy.

Rigna Folk je kapela, která vytváří paralelní svět. Deštivý snový svět nesený hudbou, neustále se měnící a rozšiřující. Rigna Folk je zvukomalebná jako Sigur Rós, obrazová jako Pink Floyd, experimentátorská jako Radiohead.
Rigna Folk zahrnuje do svých liveshow velkoformátové projekce, ve kterým jsou vizuální prvky filmu noir zkombinovány do nových, zneklidňujících obrazů. Takto buduje celou škálu nálad, které sahají od snivé melancholie až k blouznící agresi.
Rigna Folk miluje extrémy a to platí i pro místa, na kterých se vyskytují: někdy vystupují ve vězení např. v Stammheimu před více něž 300 vězni, jindy třeba v horském jeskynním labyrintu. Úspěšné turné po celém Německu potvrzují, že Rigna Folk zaujme na každém jevišti, dokonce i během dne uprostřed pěší zóny na sídlišti si dokáže vytvořit svůj malý hudební kosmos, kam se lidé nechají rádi vtáhnout.

Vyjakomy je čtyřčlenná indie-popová kapela z České Lípy a Děčína. Na svém kontě má EP s názvem Zima 09, debut O Tmě a nyní druhou řadovou desku ONI, kde se spolu s vývojem kapely proměnil i její zvuk. V současné podobě kombinuje sonické zvuky lehké psychedelie s přístupy klasické skladby kytarových písní, stále však klade velký důraz na samotnou melodičnost. Tvorba Vyjakomy čerpá z městských témat, bez velkých slov a obratů, ale s touhou popsat to podstatné a důležité.

Tisková zpráva klubu Bedna.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *