Roh hojnosti doplníme Tour 2016 kapely Midi Lidi na severu Čech

Česko-slovenské turné kapely Midi Lidi k nové desce Give Masterpiece a Chance! pokračuje třemi koncerty na severu Čech. První ze severočeských koncertů šňůry, nazvané Roh hojnosti doplníme! Tour 2016, proběhne ve čtvrtek 13. října 2016 v ústeckém Hraničáři. V pátek 14. října se tour přesune do klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou a v sobotu 15. října navštíví teplický klub Božák. Hostem všech tří koncertů je kapela Mayen.

„Představte si, že pracujete v Tescu hojnosti a každou noc máte za úkol doplnit roh,“ sděluje frontman kapely Petr Marek. Více k tomu dodává Prokop Holoubek jakožto organizátor za Bumbum Satori: „Naše šňůra čítá zatím 25 podzimních koncertů a doplňovat budeme dále. Ale až na jaře. Zima je noc.“ Na rozdíl od letošních festivalových vystoupení Midi Lidi, kde převažovaly staré osvědčené hity, na turné zazní více než polovina nového alba. Vizuální dříví do lesa bude v průběhu show nosit VJka DVDJ NNS, známá jako promotérka pražské kultovní noci KSK.

Midi Lidi na turné nebudou sami, jak už to tak na turné raději chodí. Hostů bude tentokrát víc, a to velmi různorodých. Před severočeskými koncerty Midi Lidí se ukáže osvědčená melancholická kytarovka Mayen, na dalších ještě osvědčenější Ventolin a občas potkáte Winstona Laskera (alias Huntera Husara z kapel Hujo a Mahjongg). Párkrát zahrají také Lazer Viking & Sabrehart, jednou se objeví dokonce i nově vzkříšená Uzavretá spoločnosť a třikrát dvojice Ľubo Burgr & Pjoni, hrající skladby Ali Ibn Rachid!

Jak bude turné vypadat, prozradil Tomáš Kelar: „Samotné nás zaskočilo, že Give Masterpiece a Chance! je vlastně dospělá deska. A proto se budeme na turné chovat důstojně.“ Jako vzpomínka na neseriózní období pak může posloužit nedávno dokončený klip k hitu Na co nesmíš zapomenout. Po období bez dedlajnů Midi Lidi nebudou zahálet ani v zimě. Mezi oběma částmi turné naplánovala vydání EP Pomelo. Jeho součástí kromě dvou nových skladeb budou také písničky Sraz kjůristů a Masterpiece, které dosud vyšly jen na vinylu. Ty také dávají Midi Lidi nyní veřejně k poslechu.

Midi Lidi a Mayen na severu Čech:
čtvrtek 13. října 2016 – Hraničář – Ústí nad Labemudálost na Facebooku
pátek 14. října 2016 – Na Rampě – Jablonec nad Nisouudálost na Facebooku
sobota 15. říjen 2016 – Božák – Tepliceudálost na Facebooku

MIDI LIDI
Elektropopoví Midi Lidi natočili nové album GIVE MASTERPIECE A CHANCE! Je textově příběhovější a hudebně živější. Syrový elektronický zvuk je na novém albu doplněn o více živých nástrojů, nadhled a humor textů Petra Marka zůstává. Album je výzvou přepracovaným hrdinům dnešní doby, mezi něž se počítají i autoři samotní.

MAYEN
Mayen vznikli v Praze v roce 2013 jako sólový projekt písničkáře a bývalého kytaristy Girls on Drugs (dnes Deaths) Lukáše Vydry. Pozornosti se projektu dostalo již po vydání debutového EP Wonder Years. S postupem času se k písničkářovi přidali Lukáš Klavrza (kytara), Josef Hradílek (baskytara) a multiinstrumentalista Jáchym Krohe.

Štítky , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *