Sbírka pro Planet Underground Bar

PLANET UNDERGROUND

PLANET UNDERGROUND

Planet Underground Bar bylo koncertní místo v Ústí nad Labem, sídlící v areálu Exil, které je v současné době (snad pouze dočasně) uzavřené. V průběhu června byly – původně v Planet Underground plánované – akce přesouvány na jiná místa většinou v severních Čechách (Božák v Teplicích, Biograffs v Děčíně, Jíšovna v Oseku…). Již někdy v dubnu bylo znát, že má klub problémy a začaly se objevovat zprávy, že se v Planetu netrhnou dveře s kontrolami různých úřadů. Planet Underground, podle dostupných informací, fungoval sice ne úplně oficiálně, ale bez výraznějších problémů od roku 2012 a s permanentní snahou za pomoci dobrovolníku dostat prostor do stavu vyhovujícímu oficiálnímu provozu. V březnu 2014 však dorazilo na Českou obchodní inspekci udání, které vyústilo ve zmíněné uzavření Planetu.

Kdo stál za udáním a co k němu vedlo se můžeš dočíst v komentáři, který pro server Kids And Heroes napsal Martíček z kapely Houba.

Medializace uzavření Planet Underground Baru však zvedla vlnu solidarity a podpory a tak se provozovatelé tohoto místa rozhodli, že se pokusí Planet oživit a tak byla vyhlášena Veřejná sbírka pro PLANET UNDERGROUND.

Připravují se také benefiční koncerty, o kterých budeme informovat v rámci projektu Koncerty na severu, kde budou vždy zařazeny jako tip týdne.

Pokud chceš přispět, nebo se nějak zapojit do kříšení Planetu, přidej se k již zmíněné facebookové události Veřejná sbírka pro PLANET UNDERGROUND.

Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Sbírka pro Planet Underground Bar

  1. Pingback:Akce na podporu Planet Underground Baru - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *