Scott Ritcher [USA] + Cæmento ve čtvrtek v Chomutově

Chomutovský klub Huháč zve ve čtvrtek 12. prosince 2019 na koncert, na kterém vystoupí americký písničkář Scott Ritcher a support děčínská kapela Caemento. Scott Richter vystoupí na severu Čech ale už zítra, tedy ve středu 11.12., kdy jeho vystoupení hostí Café Max Ústí nad Labem.

Kytarista, zpěvák, vydavatel, aktivista, výrobce burbonu – kterou z mnoha tváří Scotta Ritchera si vyberete? Letos padesátiletý rodák z Lousville je jednou z nejzajímavějších osobností post-HC scény. Coby kytarista a zpěvák kultovních Metroschifter spoluutvářel zvuk nezávislé kytarové muziky 90. let, díky práci ve fanzinu K Composite se stal vydavatelem, coby majitel labelu Slamdek pomáhal kapelám jako Endpoint, Jawbox nebo Rodan – a v roce 1998 dokonce kandidoval na starostu Louisville.

Scott Ritcher žije v posledních letech ve Švédsku a zpátky k hudbě se vrátil prostřednictvím akustického EP „The Kentuckian“, které nabízí šest strohých, ale překvapivě silných country skladeb s typickou Ritcherovou melodikou. Metroschifter hráli třeba v pražském Klubu 007 hned několikrát (naposled v prosinci 2009), tentokrát se Scott Ritcher vrací sólo do České Republiky.

Společnost mu v předvánočním čase bude dělat skupina Caemento, kapela veteránů severočeský hardcore scény, hrající melodický emo/hardcore s nádechem kapel na Doghouse rec. / Ebullition rec. a s jejímiž členy Scotta Richtera pojí přátelské vazby.

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *