Sedmý ročník festivalu Cesta z města ve Vysoké Lípě

Sedmý ročník hudebního festivalu CESTA Z MĚSTA s úžasnou atmosférou v krajině Českého Švýcarska proběhne v sobotu 3. září 2016 v areálu InterCampu Mosquito ve Vysoké Lípě.

„Poslední prázdninová CESTA Z MĚSTA
Jak už název napoví, je náš festival pojat jako rozloučení s prázdninami, s obdobím kdy většina z nás někam odjíždí a loví zážitky. Některým se to však nepovede a tak je naše snažení takovou menší nabídkou aspoň na chvilku utéct ze všední rutiny, potkat své přátele, známé a bez starostí si užít víkend plný muziky pod širým nebem. Stejně tak je ideálním místem pro rozloučení s prázdninami a podělením se o všechny zážitky z tohoto léta.“

Vystoupí:

Vltava
Vltava je hudební skupina, která existovala v letech 1986–2003 a znovuobnovila svou činnost v roce 2010. Je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin. Klasické rockové obsazení je obohaceno o flétnu a saxofon. Jedním z typických poznávacích znamení je osobitý pěvecký projev autora původního repertoáru Roberta Nebřenského.
V sestavě nové Vltavy jsou původní Robert Nebřenský (kytara, zpěv) a František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy pak jsou Tomáš Uhlík (basa), Ondřej Pomajsl (bicí) a Ondřej Klímek (dechové nástroje).

Luboš Pospíšil & 5P
Legendární hudebník Luboš Pospíšil koncertuje s obnovenou kapelou 5P, kterou dále tvoří kytarista Mirek Linhart (Yo Yo band), baskytarista Martin Štec (ex-Vltava), Ondřej Fencl a bubenice Pája Táboříková.
Luboš Pospíšil zahájil svou hudební pouť v roce 1969 v řadách populárního C&K Vocalu. Pospíšilův charakteristický rejstřík v kombinaci s poetickými texty básníka Pavla Šruta přinášel zcela unikátní styl, zpěvák se rázem postavil po bok interpretů typu Vladimíra Mišíka. S novou kapelou 5P, mezi jejímiž členy nechyběl Bohumil Zatloukal (ex-Jasná páka), David Koller nebo Michal Pavlík (dnes Čechomor), vyprodával v letech 1982-88 sály po celé republice. Na sklonku osmdesátých let Pospíšil a Koller podpořili R. Hladíka v na čas obnoveném Blue Effectu.

High Five (rock-pop / Praha)
Skupina High Five vznikla koncem roku 2009 a hraje v 5členné sestavě. High Five hrají anglicky zpívaný kytarový pop/rock. Skupina má na svém kontě jedno EP a několik singlů s videoklipy. Některé ze singlů vyšly na každoroční kompilaci D.I.O., která objevuje zajímavé hudební počiny klubové scény. V roce 2011 kapela vydala 5 písňové EP Dear Anna. Singlem z této desky byla píseň Wake UP. Tento videoklip byl natočen celý na jeden záběr a byl vysílán např. na TV Óčko, MTv Czech, TV Nova, ČT.

Vyjakomy (indie-pop / Česká Lípa-Děčín)
Vyjakomy je čtyřčlenná indie-popová kapela z České Lípy a Děčína. Na svém kontě má EP s názvem Zima 09, debut O Tmě a nyní druhou řadovou desku ONI, kde se spolu s vývojem kapely proměnil i její zvuk. V současné podobě kombinuje sonické zvuky lehké psychedelie s přístupy klasické skladby kytarových písní, stále však klade velký důraz na samotnou melodičnost. Tvorba Vyjakomy čerpá z městských témat, bez velkých slov a obratů, ale s touhou popsat to podstatné a důležité.

Martin Chik Blues Band (blues / Praha)
Chicago Blues se slide elektrickou kytarou, kontrabasem a bicíma inspirované bluesmany jako Muddy Waters, John Lee Hooker, Elmore James apod.
Nezapomenutelný šoumen, který opět roztančí závěr festivalu v klubu. Kdo zažil jeho skvělé vystoupení ví, že se nudit rozhodně nebude.

Ploy (jazz-fusion / Praha)
Ploy je no-bass band z Prahy, instrumentální trio, neustále rozšiřující své osobní pojetí „fusion“.
Kořeny tradičních hudebních žánrů zůstávají dobrým newtonovským základem pro výlety do říše kvant, zvuků, hluků, slovního salátu a blábolení.

Černý Pepr (world music-progressive / Děčín)
Tuhle ostřílenou partičku děčínských muzikantů není třeba představovat. Jejich progresivní přístup k podiové prezentaci vlastní tvorby přesahuje hranice našeho festivalu. Jako každý rok, i letos je rádi přivítáme na klubové stage.

Totální výprodej koberců (rock / Varnsdorf), Remedy (rock / Děčín) a další kapely: Bodenbach, Netheres, Jackrussellband

Převzato z webu festivalu.

www.cestazmesta.orgwww.facebook.com/cestazmesta.org

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *