Slam poetry exhibice a vystoupení dua Anatopia v ústeckém Café ve Foyer

Café ve Foyer je kavárna v prostorách Veřejného sálu Hraničář a ve čtvrtek 21. dubna 2017 se tam uskuteční kulturou nabitý večer. Nejprve proběhne exhibiční set špičkových českých slamerů a pak vystoupení „handmade high tech pop“ duo Anatopia. O následnou afterparty se postará Frank The Space3ozak 3oys.

ANATOPIA V ÚSTÍ NAD LABEM

Anatopia je extatickým výbuchem skvěle zpracované energie. O to se stará duo Henrietta Morgenstern & Klaus Plötzlisch. Je to známost, bláznivá show, intergalaktický kabaret, punkový kncert, science fiction a žonglování všemi směry.

Jejich texty jsou většinou minimalistické humorné hry se slovy o lásce a dramatu a jejich laptopy, smartpohony a zájmem o zdivočelý svět internetu.Jako reakci na závislost na jejich počítačích se rozhodli nikdy je nepoužívat na pódiu a hrát si jen se zvuky, které umí vykouzlit pohyb těla. Na těchto živých koncertech hraje Klaus na jeho podomácku vyrobený drum kit a to vlastní nohou, zatímco ovládá elektronickou kytaru a syntetizátory, taktéž vlastníma rukama a zpívá. Henrietta ovládá syntetizátory, zpívá a mlátí do činelů, jak jen může. (musicserver)

Začátek: 20:30

Událost na Facebooku.

EXHIBIČNÍ SET ŠPIČKOVÝCH ČESKÝCH SLAMERŮ

Slam poetry jako performativní žánr má jen málo pravidel: vlastní text, žádné rekvizity, popř. časový limit, ale všechny jsou svazující a osvobozující zároveň.

Slameři berou do hry kromě textu slovní i divadelní improvizaci, mimiku, pohyb, konfrontují a zapojují publikum, které je jim jediným porotcem. Často se pohybují na pomezí rapu, ale rap to není…

RIMMER (mistr ČR 2015 a 2016)
DR. FILIPITCH (ústecký finalista 2016)
PAVEL OŠKRKANÝ (čtyřnásobný finalista)
KUBA KADEŘÁBEK
PAN VÁCLAV
LADISLAVA FUKSOVÁ
KRYŠTOF VITNER
a další

Začátek: 19:30

Událost na Facebooku.

Převzato z webu klubu.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *