Stárplej 2017: Desátý ročník jabloneckého lehce soutěžního festivalu

Jablonecký klub Na Rampě, pořadatel „lehce soutěžního festivalu“ STÁRPLEJ 2017, zveřejnil podmínky a přihlášky letos dříve, v jubilejním ročníku to bude totiž trochu jinak:

JUBILEJNÍ DESÁTÝ ROČNÍK S PROFIHOSTY V KAŽDÉM KOLE
LEHCE SOUTĚŽNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL PŘEVÁŽNĚ REGIONÁLNÍCH KAPEL

Stárplej

Kapely a muzikanti, i v roce 2017 si můžete zahrát v průběžném, lehce soutěžním festivalu převážně regionálních kapel – Stárplej 2017, v již 10. ročníku.

Předchozích devíti ročníků se zúčastnilo více než 130 kapel, nepočitatelně diváků a řada porotců.

10. ročník bude možná i závěrečný, uvažujeme o novém modelu festivalu, ale hlavně bude vzhledem k jubileu Stárpleje (10 let) i jubilejní sezoně Rampy (20 let) trochu jiný.

Opět tu budou 4 základní večery. V nich ale uslyšíme a uvidíme méně soutěžících kapel než tomu bylo dosud. V každém pouze dvě a budou hrát v první části večera. Jen jedna z nich postoupí do červnového finále. Druhou část večera vždy vyplní koncert kvalitní české kapely, jejíž někteří členové prošli některými z předchozích ročníků Stárpleje, případně i celé kapely.

Ti budou i členy poroty, která spolu s diváky rozhodne o finalistovi.

Překvapení chystáme i pro finálový večer, včetně rozšířeného výběru ceny pro vítěze, dílčí oceňování kapel a muzikantů věcnými cenami zůstane zachováno.

Stejně jako v minulých ročnících bude po kapely bezplatná účast – náklady, na které byl dříve vybírán účastnický poplatek, na sebe opět berou sponzoři letošního ročníku, kterým tímto děkujeme ( Sundisk, Staropramen, Premedis). Všechny kapely obdrží přiměřené množství nápojů a také syrovou nahrávku svého vystoupení (20 – 25 minut). V jednotlivých večerech budou oceňováni jednotlivci i kapely, vítěz každého kola, určený diváky, porotou a ostatními kapelami bude hrát ve finále. Finalisté obdrží další věcné ceny, možnost vystoupení na Rampě v následující sezoně nebo dalších akcích SUNDISKu (provozovatele Rampy) – v loňském roce to byly některé menší i větší festivaly (Dolánky, JBC fest, Slavnosti piva,předtím Benátská, Trutnov..) , firemní akce apod.

Přihláška:
Do přihlášek nám napište informace o kapele (odkud je, co přibližně hraje, složení apod.) , kontakty – jméno, mail, mobil, a nezapomeňte přiložit nahrávku alespoň tří vašich písní nebo odkaz na ně, pokud jste ve Stárplej úplně noví (účastnit se nemohou čistě revivalové kapely, zajímavé covery jsou možné).
Přihlásit se můžete na mailu bauer@sundisk.cz nebo přímo v Klubu na Rampě do 10. ledna 2017. Letos je počet kapel omezen na 8, takže neváhejte a neodkládejte přihlášku na poslední chvíli.

Kapela vždy hraje přibližně 25-ti minutové vystoupení, obvykle se vystupující dohodnou na společném základu bicích, aby se neprotahoval čas na výměnu kapel (cca 15-20 min). Soutěžním prvkem je hodnocení poroty (zástupce klubu a regionální osobnosti z hudební oblasti, letos navíc i muzikanti přizvaných profikapel), hlasování diváků i kapel mezi sebou – určí finalisty, celkového vítěze i držitele dílčích ocenění.

Vítězové dosavadních ročníků:
• 2008 Satanovy Mimikry (Jablonec n. N.)
• 2009 Makovice (Jablonec n. N.)
• 2010 Orfeus Beat (Jablonec n. N.)
• 2011 Postpubescentos (Jičín/Jablonec n. N.)
• 2012 The Scoffers (Liberec)
• 2013 Tamdoletma (Turnov)
• 2014 Supermarket Quartet (Liberec)
• 2015 Johnny John (Jablonec n. N.) a Countdown To Madness (Liberec)
• 2016 The Booom (Okolí Prahy)

Převzato z webu klubu Na Rampě.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *