Sýček a Fat Old Donald v libereckém Azylu

Liberecký Pivní bar Azyl zve v pondělí 7. května 2018 na koncert dvou experimentálních kapel. Zahrají českobudějovičtí Sýček a Fat Old Donald z Brna.

Českobudějovický Sýček, z tamního pořadatelsko-vydavatelského kolektivu NAAB, patří v posledních měsících k nejskloňovanějším jménům na domácí kytarové klubové scéně. Garážová psychedelie, noise, shoegaze, krautrockový minimalismus, zároveň cit pro silnou melodii, často ovšem záhy ztracenou v další repetitivní kytarové vlně, zhuštěné zkratkovité texty – tak nějak by se dala zhruba popsat tvorba kapely, zúročená koncem loňského roku na albu s prostým názvem „I.“. To vzbudilo poměrně solidní ohlas, kladnými recenzemi (Radio Wave, Full Moon, Alter Echo…) počínaje a nominací kapely na objev roku v hudebních cenách Vinyla konče. Nejvyšší čas na koncert pod Ještědem. 

Fat Old Donald jsou nenápadná čtveřice z Brna, pohybující se hudebně někde mezi psychedelií, prog rockem a ambientem, část jejich sestavy můžete znát z post-rockových Superego Kid. V roce 2014 vydali u X Production slibně znějící EP, debutové album by nám měli přivézt a představit právě na květnovém společném turné se Sýčkem.

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *