Talbot + Barren Womb + Jabba v libereckém Azylu

Liberecký klub Pivní bar Azyl zve v pondělí 16. dubna 2018 na koncert tří dvoučlenných zahraničních kapel. Vystoupí norské kapely Barren Womb a Jabba, které doplní estonské duo Talbot.

Talbot – the duo of doom – Tallinn, Estonsko
Estonské duo Magnus Andre (bass, synth, voc) a Evgeny Mikhailov (drums, voc), jejichž masivní, atmosférický a hlučný post-metal ukrývá i kapku psychedelie. Hrají již od roku 2008, kdy jim vyšlo první EP „Tundra“. Dále mají na kontě 2 alba „EOS“ (2010) a „Scaled“ (2013), kdy „EOS“ bylo nominováno na nejlepší metalové album roku 2010 v rámci Estonian Music Awards, „Scaled“ tuto cenu v roce 2013 vyhrálo. Ve středu 28.3.2018 jim vyšla nová deska „Magnetism“.

Barren Womb – nordic heavy noise rock duo – Trondheim, Norsko
Za sedm let existence toho finsko-norské duo Timo Silvola (drums, voc) a Tony Gonzalez (guit, voc) stihli mnoho, jak je vidět na jejich diskografii. Poslední přírůstek je z letošního února „Old Money / New Lows“. S jejich minimalistickým přístupem a uširvoucí hlasitostí účinně využívají hrubou dynamiku a sílu riffu k tomu. Na stage se potkali s kapelami jako Entombed A.D, Voivod, Conan, NoMeansNo a Årabrot.

JABBA – the only rock band in → Tromsø, Norsko
„Žádná jiná kapela v Norsku nemá tak jedinečný výraz jako Jabba.“ (https://bukta.no/band/jabba/) Původně pochází z vesničky Sørreisa – schválně se koukněte na mapu, kde tato městečka leží. Po deseti letech hraní konečně letos v lednu duo Rolf-Ole Rydeng Jenssen (bass, voc) a Lars-Erik Kroken Mikkelsen (drums) vydávají své první album „VICE“. Dalo by se říct, že JABBA je inspirována kapelami jako Black Sabbath, Motörhead, ZZ Top a Primus, nicméně inspirace je mnoho, což by se dalo shrnout do jednoho slova „classy“.

Převzato z události na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *