Třetí Mikurash party v libereckém Azylu

Liberecký Pivní bar Azyl zve v pátek 2. prosince 2016  na třetí ročník úspěšné akce Mikurash party. Letos vystoupí pražské kapely BlindedGagarinHopstersV0NT.

Gagarin, tuhle kapelu na koncert do Azylu lákám už nějaký ten pátek. Jednou nehráli, pak zase jo, ale jinde, pak zase nehráli, a tak dokola. Tak jsem fakt rád, že to konečně vyšlo, navíc nějaký kosmonaut je potřeba, když Remek přijedou v přestrojení. Gagarin hrají takový elektronický uřvaný punk, co jsem slyšel nové nahrávky, tak víc elektronický, než punk. Kapela původně vznikla na troskách řady provařených sebranek z více koutů republiky a věřím, že tato netemná vsuvka do programu nikoho neurazí. Mě teda určitě ne. PS: Mám dlouho takové podezření, že Gagarin mají/měli v playlistu i totálně překopaný cover jedné staré věci od kapely Thalidomide. Zahrajte ho, prosím.

Hoši vypustili před nedávnem video k věci „Říkalas“. Co dodat? Posuďte sami jak to doopravdy je. Určitě se ale máte na co těšit (a to nejen opravdoví nerd-punks!).

V0NT není žádná Bublina ale holý fakt. Pokud jsi měl v dětství rád temné stínadelské uličky, hovíš setkání s lidma, kteří se do Azylu často vrací, ale nemáš třeba úplně rád tvorbu kapely Remek, tak toto je parketa přesně pro Tebe. Brutální industriální EBM, vulgární texty a nasraný xichty ve štěrbinách bílých masek. Široko daleko nenajdeš lepší, nekecám. Jsem rád, že tentokrát už jim to vyjde – Václavkovi to v létě na narozeniny odřekli (asi se báli, že by se potili pod kuklama). I když ono bude pěkně horko asi i v prosinci. Co myslíte?

V případě projektu V0NT je hodně důležitá vizuální stránka jejich vystoupení. Pro dokreslení toho, na co se můžeme na Mikurash party 3. těšit, jeden starší videoklip. Z toho jde strach, co? Těším se, až v Azylu zazní z úst pod bílou maskou: „Je vás několik desítek, to už je dost na založení nové party!“

Na Blinded se opravdu těším. Zvláště, když vystoupení této kapely bylo domluveno už na pos-T-rash party, ale nakonec to nevyšlo pro rodinné dovolené jejích členů (hold už je to tak, rodina je víc než crust). Tentokrát jsem jim ale volný čas zakázal, takže se můžete těšit na pořádnou porci primitivního d-beat kolovrátku. Kapelu tvoří samé známé xichty z těch nejhorších pražských čtvrtí + posázavské komando kolem dědiny Nechyba (ex-Propaganda voe). K tvorbě není asi co dodávat – poslechni jejich šestipísňové Demo EP, ať víš, jakou salvu v Azylu čekat.

Hopsters je taková ta pověstná třešnička na dortu. Co vznikne, když se na jednom pódiu sejdou Ramones, Patti Smith a Iggy Pop a uvaří společně pivo? Hopsters. Revival kapela, která valí pouze ty nejprovařenější melodie v rytmu klasického punku a post punku a její členy spojuje právě láska k dobrému pivu. Tu projevují nejen hopsterským (hop = chmel) pojmenováním, ale i tím, že polovinu jejího obsazení tvoří původci Domácího pivovaru Rabiát. Pokud Vám bude povědomá tvář za škopkama, hledejte vodítko u kapel Thema Eleven, Mother, anebo Mörkhimmel. S jejich tvorbou ale nemají Hopsters pranic společného a mně je ctí, že jejich první koncert v Liberci bude právě na Mikurash party. Punk, pivo a chlebíčky. 

K Hopsters vám žádné video nepustím, jelikož žádné ani nemají. Pokud si ale chcete udělat představu o jejich vystoupení, tady je doklad toho, jaký zájem hudba kapely vyvolala u děcek z pražské periferie, když hráli v létě svůj úplně první koncert v Praze v BAR NAPALMĚ. Věřím, že podobně chytnou i vás a nebojte se vzít s sebou i děti!

decka

Koho zajímá páteční line-up, tak to bude zřejmě takto. Začínat se bude nejpozději po deváté, taková azylácká klasika.
Pořadí kapel:
Hopsters
Blinded
V0NT
Gagarin
+ malé překvapení na závěr

Klasická informace o výši vstupného. A klasická azylácká kulišárna. Vlezný bude zase tradičně 66-161 Kč – ať každý dá, kolik uzná za vhodné, nebo bude mít u sebe, aby mu zbylo na dobrej škopek. I když, dobrej škopek na vás čeká i u vstupu. Prvních třicet platících, kteří dají stovku a víc, dostane u vstupu lahev domácího piva Partyzán. K temné akci se hodí temné pivo, takže letos to bude Black Ale – svrchně kvašené pivo sytě černé barvy, krémového charakteru s kávovým dozníváním, ale zároveň výrazné hořkosti a bohatého chmelového aroma. Tak přijďte včas, kdo dřív přijde, ten dřív pije!

Informace jsou posbírány z fejsbukové události.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *