Triumph des Willens na Jezeří

Tento víkend se uskuteční tři koncerty v rámci šňůry nazvané Triumph des Willens a jednou ze zastávek bude v sobotu 13. října 2018 i Pohřební čertova kaple na Jezeří. Představí se hned čtyři black metalem ovlivněné kapely. Vystoupí pražské party BahratalÜbelLezok, které doplní chomutovská kapela Lichens.  

Nejslavnostněji spočinula na vymřelé zemi vlhká záře slunce, nejnarkotičtěji zpívalo ticho, nejmocněji vanul v těchto chvílích přírodou dech Boha. Nehnutě hleděly na ostré své obrazy ve vodě velké stromy, jako zakletí obři rybník obstupující – jako sny mrtvých. Ano, neboť celá příroda nic jiného není než posmrtné sny zemřelých; a život jest jen zas posmrtným snem věcí těch, nebo čehosi jiného. Nálada podobná jako dnes. Slunce pokleslé, smrtelně strnulé hory, chlad, průzračný vzduch, jaký bývá v Čechách jen na podzim. 

Bahratal blackmetal punk / Praha

Übel blackmetal punk / Wiena, Praha

Lezok occult black / Praha 

Lichens black metal / Sudetenland

Start: 19:30
Mapa: https://mapy.cz/s/34OVi 
GPS: 50.5523397N, 13.5020986E
Na místě bar a možnost přespání ve vojenském stanu. 

Impozantní stavba se měla stát rodinnou hrobkou, avšak od počátku byl její vznik doprovázen nešťastnými událostmi, které vyvrcholily dostavbou klenby. Ta se vždy po dostavění přes noc zřítila. Okolím se začala šířit pověst o místě, které je prokleté, a kde klenbu chodí shazovat sám ďábel v podobě černého jelena s obrovským parožím. Během stavebních prací zde po sobě zemřeli tři majitelé a iniciátoři výstavby, pověst tohoto místa tímto byla završena a od dokončení hrobky bylo definitivně upuštěno. 

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Triumph des Willens na Jezeří

  1. Pingback:Triumph des Willens po roce znovu na Jezeří – Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *