ÚTULEK FEST 2015 / Hrad Střekov – Ústí nad Labem

Pozvánka na benefiční hudební open air festival ÚTULEK FEST, jehož výtěžkem organizátoři podporují útulky na Ústecku – zejména Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Ústí n. L. a Soukromý útulek Psí domov na Litoměřicku. Dosavadní částka, kterou za uplynulých 13 ročníků proměnili převážně v granule, činí 370.000 Kč.

14. ročník zaštěká/zamňouká potřetí na hradě Střekov v Ústí nad Labem a podruhé bude dvoudenní: začínáme v pátek 19. 6. v cca 17°° a pokračujeme v sobotu 20. 6. od cca 12°° na hradním parkovišti pod gotickou zříceninou ve 110 metrech nad řekou Labe. (Bohužel, letošní program neproběhne – tak jako v předchozích dvou letech – na hradním nádvoří, neboť zde sanují skálu.)

Vstupné: v pátek na místě za lístek zaplatíte 150 Kč a v sobotu 200 Kč.

Na akci zaznamenáme cca 25 jednotlivých vystoupení: od skupin, písničkářek (Anne Maríe z Drážďan) a písničkářů (Voxel, Pokáč, Will Eifell), přes ambientní baskytaristy (Stromví) i akustické projekty (Fridrich & Fridrich) až po DJ‘s s „živým trombónem“ (Bleckburk)…, a pod širou střekovskou oblohou přijde řada i na orientální tanec studia Karima, ukázku bojového umění školy Missing Link, divadelní improvizaci Sex culomets (kolem litoměřického Hynkovo hravého divadla) či ohnivé „kejkle“ v podání Fireshow JBC (z Jablonce n. N.) …

Kompletní jízdní řád/fahrplan najdete v aktualizované události na Facebooku.

Páteční večer se podruhé uskuteční díky podpoře Collegia Bohemica a Goethe Institutu v ČR a nese název ÚSTÍ BEATS Open Air II., čímž také volně navazuje na 4x do roka „uvnitř hospod a kaváren“ pořádané hudební akce s názvem ÚSTÍ BEATS (ÚB):

– crossoverové Loco Loco z Prahy zde v cca 21°° vystřídá nezaměnitelná (zpěvačka, skladatelka, textařka, malířka…) Vladivojna La Chia, jejíž éterický projev přejde v houpavé rytmy stálice české reggae scény, na níž působí přes 30 let, skupinu Švihadlo. O finále se postarají nástroje jako didgeridoo & tzv. kejša „Ethno Electro Psychedelic Dance Tribal-Ambient Meditation Cosmic Live-act“ dvojice Yedhaki: Nautika, aneb: „To prostě musíte slyšet (a vidět)!“ 🙂

Sobotní odpoledne a večer už je plně ve znamení „regulérního“ ÚtulekFestové dne:

– na velké scéně začne „partou mladých punkáčů z Litoměřic“ – Švindl, pokračuje legendární Starou školou (32 let existující bandou z Ústí kolem kytaristy Vítězslava Štefla, jejichž styl je nazýván „hradním rockem“) a „ústeckými Beatles“ (tentokrát bez orchestru) The Boom, po nichž na scénu přijdou brněnské Květy – jedna ze stálic české alternativní hudby (svou tvorbou blízká Zrní, Už jsme doma, sk. Mucha apod.). Poté se pod pódiem představí, jako každoročně, čtyřnozí opuštěnci z „ústeckého útulku“ spolu se svým dobrovolným doprovodem, následovaní Ústečákem Ondřejem Havlíkem: En.Dru je mj. čerstvý vicemistr světa v loopingu (Boss World Looping Championship) i dvojnásobný mistr ČR v beatboxu. Jeho neopakovatelnou „onemanjam show“ doporučujeme naprosto všem, od nejmenších po nejstarší, zde totiž opravdu platí jedno a to, že „Hudba nezná hranic!

– odbočíme-li zde k dětem, pak ty – v doprovodu svých rodičů – neplatí na akci vstupné a zabavit se mohou také „marcipánovou dílničkou“ Chocolaterie Bon-Bon, malbou na plachtu ve stánku rodinného centra Domeček u Rondelu, nebo samotnou návštěvou terasy i hradu Střekov (ten je od 30. 5. pro veřejnost opět otevřen).

– po 19°° „hrábne do strun“ ústecká post-progresivní čtveřice s čerstvým debutovým albem, Inventa Storca, po níž „kovaná srdce“ rozpumpuje veselá big-beatová stálice Točílas (také z Ústí). Do večerního varu nás dostane jazz-ambientníJamchestra, jež k nám splave z Brandýsa (rovněž nad Labem) a spolu s ní do tančícího kotle přiloží téměř desetičlenná ska-reggae formace z nedalekých Drážďan, Offbeat Foundation. V cca 23°° se mohou všichni „-náctiletí a -letití“ těšit na Českého slavíka v kategorii „hvězda internetu roku 2014“, dvaadvacetiletého kopřivnického písničkářeVoxela („ …výčet  hudebních nástrojů, které ovládá, by s přehledem vydal na malý orchestr„). A až budeme všichni “ V naší ulici“ chyceni „V síti“ a na „Trip“u, dáme si jeden „Ekosong“ a možná přijde i … Pokáč (když už ne Střekovská mumie, festival, který akce na hradě de facto odstartoval)

14. ročník pořádá zapsaný spolek (z.s.) Útulek fest, jenž letos přebral štafetu od dosavadního organizátora – o. s. Ústecká kulturní platforma ’98.

ÚTULEK FEST 2015
www.UTULEKFEST.cz
www.facebook.com/utulekfest
http://bandzone.cz/koncert/366115-usti-nad-labem-hrad-strekov-utulek-fest-2015
www.collegiumbohemicum.cz/akce/407-UstI-beats-Utulek-fest-open-air-2015
www.youtube.com/user/utulekfest/videos

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *