Už jsme doma v Jablonci Na Rampě

Jablonecký Klub Na Rampě zve v pátek 22. února 2019 na koncert kapely Už jsme doma.

Jedna z nejoriginálnějších skupin nejen v rámci české hudební scény. Jejich propojení avantgardního rocku, jazzu a dalších stylů ve spojení s energií vycházející z punkových základů jim přineslo celosvětovou popularitu.

Kořeny Už jsme doma sahají do roku 1985. V úplných počátcích byl zvuk Už Jsme Doma ještě trochu jiný než jak jej známe z porevolučních alb. UJD tehdy vycházeli daleko víc z improvizace a jejich hudba byla mnohem víc zakořeněná v alternativních vodách.

Dnes jsou tak UJD u zahraničního publika nejznámější českou rockovou kapelou a sami se stávají zdrojem inspirace pro mladé následovníky.

Rocková skupina po osmi letech nahrála nové řadové album. CD s osmi skladbami dostalo název Kry. Zvláštností je, že kapela nahrávku pokřtila v září 2018 na Špicberkách, ostrovech v Severním ledovém oceánu, kde bude koncertovala ve městě Longyearbyen.

Kry jsou pro Už jsme doma prý symbolem pomíjivosti a zároveň zápasu s ní. Také představují symbol cyklu a návaznosti, vědomí sounáležitosti s tím, co bylo i co bude, uvádí kapela. Ta album rovněž věnuje „lidským krám, těm, které se bezmocně pohupují na vlnách Středozemního moře a tají tak rychle, že si toho ani nikdo nevšimne“.

Převzato z události na Facebooku.

 

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *