Víkend v mosteckém Rokáči Vinohrady – rock, alternativa, punk i akustická fúze

Mostecký Rokáč Vinohrady připravil opět víkend plný muziky. V pátek 19. října 2018 vystoupí bílinská parta Kola dokola, kterou doprovodí mostecká akustická fúze ZDARR. V sobotu 20.10. se pak v rokáči zahrají hned 3 kapely: Silent Scream z Prahy, Moustache in Garage z Mostu a OGEE ze Žatce,

Pátek 19.10. > Kola dokola + ZDARR

Ačkoli kořeny kapely sahají až do roku 1994, vzniká současná podoba KOLA DOKOLA v prosinci 2013, kdy se Ervín (kytara a zpěv) a Petr Rosenkranzovi (baskytara a vokály) a Jirka „Chochol“ Chocholoušek (bicí) domlouvají, že bez vlastní muziky a vlastní kapely je ten svět na prd. V říjnu 2015 se kapela na den a půl zavírá do mosteckého studia Ponte Records, kde za dozoru Romana Dobreva nahrává EP, které následně dostává název Čert pouští draka. Během léta a podzimu 2017 se kapela opět na pár dní stěhuje do téhož studia a opět za technické podpory Romana Dobreva nahrává EP. To dostává název Oknem ven a na světě je 15. 4. 2018. Křest tohoto EP hostil Rokáč Vinohrady letos v květnu (na fotografii)

Kapela ZDARR vznikla v listopadu 2000 z postupně se rozpadajícího seskupení Hakybua… Název je složenina z počátečních písmen jmen jejich členů, ZDeněk Souček, ARnošt Anderle, Roman Pašek. Veškerá tvorba je původní a pochází většinou z dílny Zdeňka Součka. Na tvorbě se podílejí i ostatní členové kapely a jejich přátelé. Kapela spolupracuje se spisovatelem, básníkem, textařem Pavlem Bryczem (cena Jiřího Ortena, Státní cena za literaturu 2004, Zlatá stuha 2010). Styl který kapela hraje si sama pojmenovala „otevřená akustická fúze“, někteří tento styl označují jako „moderní šanson“, ale dá se zasunout i do škatulky „world music“ či “alternativa”. Dva členové ZDARRu také působili v mostecké formaci Laura a její tygři.

Sobota 20.10. > Ogee, Moustache in Garage a Silent Scream v Rokáči Vinohrady

SILENT SCREAM je pop-rocková kapela z Prahy. Mezi její největší úspěchy patří vítězství soutěže kapel Škola rocku 2015, které jim umožnilo vystoupit na festivalech jako je Votvírak, Natruc a další. Kapela se také stala hosty několika rozhovorů na rádiu Kiss Delta, Rádio Patriot i jiných.

Kapela MOUSTACHE IN GARAGE pochází z Mostu. Dlouhé roky působila jako instrumentální trio hrající blues-rock založený na improvizaci, až se k ní v roce 2017 přidal další člen zastupující post vokalisty. Během podzimu a zimy se kapela sehrála a složila první písně a na jaře začala koncertovat. Kromě Rokáče hrála také na Vtelenské pouti, skautské sešlosti nebo v jiných klubech v okolí Mostu. Žánr se nedá jednoduše popsat, proto ho kapela žertovně popisuje jako progresivní alternativní punk rock grunge metal.

Skupina OGEE (čti oudží) byla založena na přelomu roku 2000. V roce 2001 skupina nahrála několik songů ve Studiu Solisko Miloše Rábla, který se ke skupině později připojil jako baskytarista (jinak stále působí v Bacilech V. Neckáře). Později se ke skupině OGEE připojil sólový kytarista Josef Kůstka (působil např. Blue Efekt R. Hladíka). Také v tomto obsazení skupina nahrála několik songů. V roce 2002 od skupiny odešel bubeník J. Michálek a nahradil ho Libor Remta (GEN21). V letech 2005, 2006 OGEE koncertovala na různých festivalech a klubech. Rovněž se dostala na Beat Radio. Koncem roku 2006 skupina ukončila svojí činnost. V roce 2015 OGEE provedli restart – a v současné době skupina hraje v obsazení: Roman Weigert elektroakustická kytara, zpěv; Jiří Michálek, bicí; Ondřej Papranec, basová kytara.

Tiskovou zprávu zaslal: Mostecký hudební spolek

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *