Víkend v mosteckém Rokáči Vinohrady

Jako každý víkend, i tentokrát nás v mosteckém klubu Rokáč Vinohrady čeká spousta skvělé muziky. V pátek 4. října 2019 vystoupí legenda české hudební scény ABRAXAS. V sobotu 5. října zahrají kapely KOLA DOKOLA a TREPIFAJXL.

Abraxas – 43 let, 43 písní!

ABRAXAS je česká rocková skupina vzniklá v roce 1976 na troskách pražské skupiny Abraam. Vůdčí osobností skupiny je od samého počátku kytarista a skladatel Slávek Janda. První sestavu Abraxasu tvořili Slávek Janda (kytara a zpěv), Miroslav Imrich (zpěv), Ivan Sekyra (kytara), Jiří Cendra (klávesy), Antonín Smrčka (basová kytara) a Ivan Pelíšek (bicí). V počátku se v tvorbě skupiny prosadila inspirace skupinou Pink Floyd a velmi postupně se zvuk i jevištní show (na tu dobu neobvyklé jevištní ztvárnění: promítání filmů, projekce diapozitivů, světelné efekty) proměnila v dravý rockový proud inspirovaný novou vlnou na začátku 80. let. Kapela vydala 11 řadových LP a CD.

Rezervace vstupenek na e-mailu rokac.vinohrady@gmail.com
Uveďte jméno, datum koncertu, počet osob a telefonní kontakt. Poté si lístky vyzvednete v den konání koncertu od 19:00 do 19:30.


Kola dokola + Trepifajxl

Ačkoli kořeny kapely sahají až do roku 1994, vzniká současná podoba KOLA DOKOLA v prosinci 2013, kdy se Ervín (kytara a zpěv) a Petr Rosenkranzovi (baskytara a vokály) a Jirka „Chochol“ Chocholoušek (bicí) domlouvají, že bez vlastní muziky a vlastní kapely je ten svět na prd. V říjnu 2015 se kapela na den a půl zavírá do mosteckého studia Ponte Records, kde za dozoru Romana Dobreva nahrává EP, které následně dostává název Čert pouští draka. Během léta a podzimu 2017 se kapela opět na pár dní stěhuje do téhož studia a opět za technické podpory Romana Dobreva nahrává EP. To dostává název Oknem ven a na světě je 15. 4. 2018.

Kadaňská kapela TREPIFAJXL nazývá styl, který hraje, jako funkyroll. V Rokáči Vinohrady zahraje ve složení Markýz de La Haupna (basa), Gosar (zpěv), Domanjator (kytara), Vlastic Drastic (bicí)

Tisková zpráva Mosteckého hudebního spolku

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *