VŠUDYBUD 2015 / Hrad Lipý – Česká Lípa

11. ročník open-air festivalu VŠUDYBUD se bude konat 5. až 6. června 2015 v areálu hradu Lipý a přilehlém okolí, v České Lípě.

www.vsudybud.czwww.facebook.com/vsudybud

Festival Všudybud je multi-žánrový českolipský hudební festival. Primárně je určený pro českolipské kapely, ale do svého programu zahrnuje hosty, především významné klubové kapely ze všech koutů republiky.

Všudybud má svoji letní open-air verzi a zimní klubovou verzi. První festival se konal v roce 2005 v prostoru vodního hradu Lipý, dále na koupališti v Dubici a v klášterní zahradě augustiniánského kláštera v České Lípě.

V roce 2014 oslavil festival své desáté narozeniny a vrátil se do areálu vodního hradu Lipý. Poprvé byl také dvoudenní, konal se 13. a 14. června. Festivalová produkce zněla na 4 hudebních stagích, součastí byla i divadelní stage v prostorách sklepení hradu.

Festival je organizován z osvětových důvodů, z lásky k hudbě, městu a přátelství. Festival je bez komerčních ambicí.

Cílem festivalu je mezikulturní integrace a tolerance k menšinovým žánrům. Regionální umělci jsou zde konfrontováni s aktuálními kulturními trendy.

Společným rysem návštěvníků festivalu je generační, sociální a žánrová tolerantnost a multikulturalita. Návštěvnost festivalu je mezi 650 až 1000 osob.

Organizátoři se rekrutují především z řad členů klubu Progres, kteří festival organizují ve svém volném čase, bez nároku na honorář. Zdroj: www.vsudybud.cz

Line-up i s časy najdete zde.

DG 307 / Circus Problem / Ježíš táhne na Berlín / Kittchen / Nat Osborn Band (USA) / Nikola Mucha / Obří broskev / The Unholy Preachers / Voila / Sprostá a ubohá / Metronome Blues

Unaffected Evolution / Scream of the Lambs / B4 / Zhasni / Pavel Callta / Cháska / Vyjakomy / Backfist / Los chuperos / Area Core / Swayambu / Pertho / Papír sklo plasty / LKP / Lizart / Candát / Incarnate / Jazzová farma / Tetrahop / Šašci bez hodnosti / Pupíček / Babubabu / Ropucha / Flush buttons / Lingers.on / Goatbastards / Czechoutestra / The Viv / Pikodeath / Tchei–chan / Choked by own Vomits / We all gonna die / Owoce / Illusions / Your Inner Beast / Dr. Solfernus

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na VŠUDYBUD 2015 / Hrad Lipý – Česká Lípa

  1. Pingback:Týdenní přehled tipů 23/2015 - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *