VYSMÁTÉ LÉTO 2015 / Kadaň

„Největší hudební festival ústeckého kraje Vysmáté léto se bude konat již po dvanácté.  Uskuteční se již tradičně v nádherném areálu, který z jedné strany lemuje řeka Ohře a z druhé Kadaňský hrad, v sobotu 18. července 2015. Jak je již zvykem, přivítá spoustu hudebních hvězd a s dvěma pódii nabídne v rámci jednoho dne nejen vyváženou skladbu žánrů, ale i komfort spojený s akcí pořádanou uvnitř města.

Vůbec poprvé se představí David Koller, v jehož repertoáru se objeví jak skladby z nového alba českosLOVEnsko, tak starší známé pecky – Chci zas v tobě spát, Amerika, Černí Andělé, Šrouby do hlavy a další, které zazní od 23:00 na POP scéně. Dalším kdo v Kadani bude účinkovat poprvé, je Miro Žbirka, který má v ČR pouze tři exkluzivní vystoupení, neboť finišuje s přípravou nového alba, které by mělo vyjít na podzim. Na POP scéně dále doplní již zmíněnou dvojici Michal Hrůza, Mandrage, Xindl X, Petr Kolář se skupinou Inflagranti a Pavel Callta.

Obdobně, tak jako v loni, je na nábřeží Maxipsa Fíka možnost zapůjčení lodiček a šlapadel. Návštěvníci mají možnost sledovat vystoupení interpretů na rockové scéně přímo z řeky Ohře, což je nejspíš v ČR festivalovou raritou. Rocková scéna bude zahájena vystoupením kadaňské kapely Hot Pants a postupně je budou následovat skupiny Zakázané Ovoce, Rybičky 48, Harlej, Support Lesbiens, Wohnout. Od 22:00 scénu zakončí Vypsaná fixa.

VYSMÁTÉ LÉTO se letos zapojí do projektu Staropramen „Festivaly bez zábran“. Sběr plastových víček a kovových korunek pomůže Staropramenu bourat bariéry, které brání vozíčkářům užívat si festivaly naplno.

Radost budou mít nejen fanoušci dobré hudby, ale i hokejoví příznivci. Budou se moci zvěčnit s mistrovským pohárem, který pro náš kraj poprvé v historii vybojovali hokejisté z Litvínova.

Nepřetržitý hudební maraton vypukne již v 10.00 hodin dopoledne. Pro rodiny s dětmi bude k dispozici opět dětský koutek.“

www.rockfest.cz | www.facebook.com/vysmateleto

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na VYSMÁTÉ LÉTO 2015 / Kadaň

  1. Pingback:Týdenní přehled tipů 29/2015 - Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *