WHAT WE FEEL a NO FIGHT NO GLORY v Liberci

Ve čtvrtek 8. října 2015 se v libereckém klubu Azyl uskuteční koncert asi nejznámější ruské antifašistické hardcore kapely What We Feel (WWF) a vynikajícího street HC punku No Fight-No Glory ze Švýcarska.

Koncert v Liberci je součástí podzimního evropského turné WWF. Moskevská kapela na něm oslaví desáté výročí svého vzniku. Jak jsme již dříve informovali, před koncertem proběhne premiéra dokumentu „Never give up“ mapující ruskou antifašistickou hudební scénu. K dokumentu připravujeme české titulky.

Po promítání bude prostor pro diskusi o ruském antifašismu s jeho aktéry. Také budete mít možnost zeptat se členů kapely WWF na okolnosti vzniku a vývoje ruského antifašistického hnutí až do jeho současné podoby, podmínky působení v putinovském Rusku, rozdíly mezi západní a ruskou antifašistickou scénou nebo na aktuální stav ruského neonacistického hnutí.


V dnešní záplavě milionu kapel ohánějících se pojmem hardcore, ze kterýho se pak tím pádem často vytrácí jeho původní myšlenky a postoje, působí WHAT WE FEEL jako balzám na duši. Zapomeň na fotky kapel s patkama, tunelama, navlečenejch do krásnejch barevnejch Impericon triček a zpívajících o rozchodu s holkou. What We Feel přinášejí oldschool hardcore hudebně odkazující na NYHC a vůbec kapely, který zejména na přelomu 80. a 90. let pocházely ze severovýchodu USA (New York, Detroit, Boston, atd.), se syrovými a naléhavými texty, jež v návaznosti na okolnosti a události v jejich zemi nabývají na 100% mrazivé autentičnosti (zavraždění kamarádi, státní / policejní represe a šikana, pouliční válka s náckama, atd.). Zapomeň na často prázdné klišé typu „pride, unity“, atd. – hardcore WWF nekončí tím, že kapela sleze z pódia!

Po Siberian Meat Grinder, 210 a Moscow Death Brigade se do libereckého Azylu chystá i zřejmě nejznámější ruská antifašistická kapela, která přináší poctivou dávku straight edge hardcore s jasně danými postoji, o kterých si můžeš přešíst třeba tady. Za sebou mají splitka s The Force Within (2006), Devil Shoots Devil (2007), Last Hope (2008) a Stage Bottles (2013), od kterých zároveň hrají cover „Sometimes Antisocial, Always Antifascist“, sedmipalec „To Continue or To Give Up?“ (2013) a alba „Last War“ (2007), „Together“ (2008) + zatím poslední „Наши 14 Слов“ (Našich 14 slov, 2009), účasti na kompilacích ani nepočítaje. Jejich nejnovější nahrávkou je split se spřízněnými Moscow Death Brigade, které už se sice na CD prodávalo na květnovém vystoupení MDB v Azylu, nyní už je ale venku i LP verze. Sami o sobě prohlašují, že hudbu chápou jako součást širšího politického boje, ostatně je o nich známo, že jejich turné a koncerty jsou prakticky bez výhrady benefičního charakteru, a výtěžky z nich putují na antifašistické aktivity, anarchist black cross, rodinám pozůstalých po zavražděných nebo na obhájce zadržených a perzekvovaných antifašistů a antifašistek.

Síla What We Feel se projevuje hlavně na živých koncertech, proto si songy jako „Together Against Fascism“, „GNWP“, „More Than Music“, „Never Forget“, „Animal Voice“ nebo „No Racism-No Problem“ přijď dát společně s nimi 8. října do Azylu, přispět zároveň na potřebnou věc a spojit tak příjemné s užitečným.

Support obstarají NO FIGHT-NO GLORY – vynikající street HC punk ze Švýcarska. Jestli máte stále rádi kdysi tak oblíbený chaos punk, kapely jako The Unseen nebo Monster Squad apod., tohle bude něco pro vás. Kapela úspěšně zvládla tour po Americe / Kanadě, Kubě a nyní se řítí na Liberec.

Převzato: www.periferia.cz

Program:
18:30 Dokument
19:30 Diskusi o ruském antifašismu s jeho aktéry (s překladateli)
20:30 No Fight No Glory
21:30 What We Feel

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *