Xavier Baumaxa a Legendary Buccaneers v litvínovské Ponorce

pátek 13. října 2017 se do klubu Ponorka Litvínov můžete přijít podívat na koncert, na kterém vystoupí místní hvězda Xavier Baumaxa, který si jako hosty pozval pražskou kapelu Legendary Buccaneers. Prvně jmenovaný představí svou novou desku Idueto a nové věci budou mít i hosté z Prahy.

Písničkář a hudebník Xavier Baumaxa nazývá sám sebe jako buránka regionálního charakteru se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně údajně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech, jako je „sekání dřeva, máchání křovinořezem, chůze v terénu, plavání kraulem…“ To už jste ale četli mnohokrát. Jeho projev je založen na velmi originálních textech, slovních hříčkách, popkulturních odkazech nebo parodiích na různé hudební styly a zpěváky. Písně jsou prokládány minimalistickou poezií „ukrajinského básníka“ Em Rudenka.

Legendary Buccaneers je čtyřčlenná hudební skupina váže prvky kytarovky s tanečním tepem a pestrými vokály. Do jinak klasických písní se vkrádají prvky repetetivní, psychedelické, hypnotické. Ve složení Richard Fiala na baskytaru, Ondřej Vychodil na bicí, Karel Ondřejka na kytaru a klávesy, Petr Fašianok na kytaru si zazpívají všichni ať sólo či spolu ve vícehlasech. Jako pravidelný host zpestřuje instrumentaci na violoncello František Kroupa. LB vydali v roce 2015 debutovou dlouhohrající desku OMFG! V březnu 2017 vydali singl V předsíní, ke kterému natočili také videoklip…

Událost na Facebooku.

Ponorka má otevřeno už od 18:00 a muzikanti spustí přesně. V tu pravou chvíli.

Převzato z webu klubu.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *