Zpátky do školy s IDIO&IDIO. Ústecká kapela zveřejnila nový videoklip k singlu Jak na pAnk

Postavte číra do pozoru, IDIO&IDIO, dravá partička z Ústí nad Labem, vydala 22. 3. 2020 nový singl „Jak na pAnk“. Podpořila ho barevným videoklipem, který je plný vtípků, odkazů a malých popíchnutí.

Pátý klip kapely IDIO&IDIO je zároveň pozvánkou do pAnkového semináře, ve kterém se můžete naučit pořádně hrát, pařit a hlavně dobře vypadat. Všechno s nadsázkou, úsměvem, ale i s úctou k punkovým legendám a s prvotřídními lektory.

„Kdo by nechtěl mít mejkap à la Sejroška nebo basu správně u kolen jako Yaris ze Zakázanýho ovoce?“ Ptá se s úsměvem nový bubeník kapely, Pedro.

Nebrat se tak vážně, to je hlavním poselstvím, které se teď hodí možná víc než dřív. „Tak nahoďte křivák, klikněte na odkaz a přijďte. Zápisné je levné, stačí se přihlásit k odběru našeho youtube kanálu pod videem anebo kliknout na náš Facebook. Seminář jede nonstop a bereme každýho,“ zve kapela na zhlédnutí svojí novinky.

Kapela IDIO&IDIO vznikla v roce 2013 v Ústí nad Labem. V rámci žánru se řadí do poprocku s přesahem do punku i jiných žánrů. Idio staví na českých textech, výrazném ženském chrapláku, který bezvadně ladí s vokály kytaristů, ale také na zábavě, nespoutanosti a přívalu energie. V roce 2016 se stali vítězem soutěže Skutečná liga, v roce 2017 se ukázali na festivalech jako Rock for People, United Islands, Sázavafest nebo na slovenském Cibulafestu a probojovali se až na jednu z hlavních stage obřího polského Woodstocku (dnes Polandrock). V roce 2018 vyšla druhá řadová deska s názvem #MELBYS. V roce 2019 kapela vydala úspěšný singl s videoklipem – Vlastní cestou, byla hostem na tour se Zakázaným ovocem a Jaksi Taksi a před letní sezónou se zařadila mezi 10 finalistů soutěže Šance Muzikus, ze kterého si odnesla několik slotů na festivalech po celé republice, za všechny jmenujme hlavní stage na Sázavafestu. Open air sezónu IDIO ukončilo stylově, na velkých pódiích městských slavností, doma v Ústí a v Hranicích u Aše. Konec roku patřil změnám, na pozici budeníka přišel Petr Škvarček a v nové sestavě už kapela stačila v roce 2020 natočit videoklip k novince „Jak na pank?“.

Facebook | Bandzone | Youtube | Spotify | Musicmap

Aktuální sestava:
Tereza Komanová – zpěv, text
Mára Odložil – baskytara, zpěv, hudba, text
Honza „Johnny B.“ Bouma – kytara, zpěv, hudba
Petr „Pedro“ Škvarček – bicí, hudba

Veronika Martincová – merch, řidič, fotograf, výpomoc

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *