ROLE & Bad Karma Boy v Hraničáři

Zastávku společné tour pražských ROLE a bratislavských Bad Karma Boy s novými deskami řazenými mezi to nejlepší na CZ a SK scéně (nominace Radio_Head Awards a Apollo – Ceny České hudební kritiky) hostí v pátek 16. března 2018 ústecký Veřejný sál Hraničář.

Garážových kytarovek navazujících na devadesátky se poslední roky zrodilo několik, trio ROLE z Libně ale vydělují třeba české texty a osobitá nálada. Rána jsou jejich debutovým albem, jehož vydání předcházel například úspěch skupiny v soutěži nových talentů Startér Radia Wave. „Rána jsou jedním z nejmilejších překvapení roku. A to nejen proto, že od první do poslední písně dokáží bavit, ale hlavně proto, jak zní jako celek – netradičně a tradičně zároveň. Právě postavením těchto dvou poloh proti sobě se Role podařilo vykřesat originální a přesto přístupný zvuk,“ napsal Ondřej Selner pro musicserver.cz.

Podle názorového slovenského časopisu .týždeň pro ně ztrácí význam recenzentská zkratka „na slovenské poměry“. V roce 2017 totiž Bad Karma Boy nahráli světové album Prekrásny nový svet, který vyšel na labelu Slnko Records. K producentské spolupráci si přizvali Pištu Kráľoviča (nvmeri, FVLCRVM), objevili zpěvácký a skladatelský potenciál Adely Tihlárikovej a k psychedelickému zvuku přidali víc elektroniky. Jejich hudba teď trochu zpomaluje, texty působí hloubavěji a kapela více synergicky, než kdykoliv před tím.

Událost na Facebooku.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *