STÁRPLEJ 2016

Klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou je dějištěm ‚lehce soutěžního festivalu převážně regionálních kapel‘ Stárplej, který bude pokračovat i v roce 2016 již 9. ročníkem.

Kapely a muzikanti, i v roce 2016 si můžete zahrát v průběžném, lehce soutěžním festivalu převážně regionálních kapel – Stárplej 2016.

Předchozích osmi ročníků se zúčastnilo více než 120 kapel, nepočitatelně diváků a řada porotců. Pro 9. ročník připravujeme opět některé novinky, které průběžně zveřejníme. První kolo bude tradičně v únoru, finále v červnu, maximálně 4 základní kola a 20 kapel, takže se hlaste včas.

Stejně jako loni bude bezplatná účast – náklady, na které byl dříve vybírán účastnický poplatek, na sebe opět berou sponzoři letošního ročníku, kterým tímto děkujeme (Sundisk, Staropramen, Premedis). Všechny kapely obdrží přiměřené množství nápojů a také syrovou nahrávku svého vystoupení (20-25 minut). V jednotlivých večerech budou oceňováni jednotlivci i kapely, vítěz každého kola, určený diváky, porotou a ostatními kapelami bude hrát ve finále. Finalisté obdrží další věcné ceny, možnost vystoupení na Rampě v následující sezoně nebo dalších akcích SUNDISKu (provozovatele Rampy) – v loňském roce to byly některé menší festivaly, firemní akce apod. Celkový vítěz získá kromě prestižního ocenění a věcných cen také možnost nahrávání v profesionálním studiu nebo vystoupení na renomovaném festivalu v následující sezoně (může si vybrat mezi těmito variantami).
Přihláška:

Do přihlášek nám napište informace o kapele (odkud je, co přibližně hraje, složení apod.) , kontakty – jméno, mail, mobil, a nezapomeňte přiložit nahrávku alespoň tří vašich písní nebo odkaz na ně, pokud jste ve Stárplej úplně noví (účastnit se nemohou čistě revivalové kapely, zajímavé covery jsou možné).
Přihlásit se můžete na mailu bauer@sundisk.cz nebo přímo v Klubu na Rampě do 10. ledna 2016.
Kapela vždy hraje přibližně 25 minutové vystoupení, obvykle se vystupující dohodnou na společném základu bicích, aby se neprotahoval čas na výměnu kapel (cca 15-20 min). Soutěžním prvkem je hodnocení poroty (zástupce klubu a regionální osobnosti z hudební oblasti), hlasování diváku i kapel mezi sebou – určí finalisty, celkového vítěze i držitele dílčích ocenění.

Vítězové dosavadních ročníků:
• 2008 Satanovy Mimikry (Jablonec n. N.)
• 2009 Makovice (Jablonec n. N.)
• 2010 Orfeus Beat (Jablonec n. N.)
• 2011 Postpubescentos (Jičín/Jablonec n. N.)
• 2012 The Scoffers (Liberec)
• 2013 Tamdoletma (Turnov)
• 2014 Supermarket Quartet (Liberec)
2015 Johnny John (Jablonec n. N.) a Countdown To Madness (Liberec)

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na STÁRPLEJ 2016

  1. Pingback:IV. kolo jabloneckého festivalu Stárplej 2016 – Koncerty na severu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *